Відкрито сайт про безпеку в Інтернеті від Google
Компанія Google разом з Інтернет Асоціацією України запускає комплексний освітній ресурс для дітей та вчителів «Про Інтернет».
Інтернет відкриває безмежні можливості, але разом з тим передбачає велику відповідальність. Щороку кількість користувачів Інтернету зростає, в тому числі дедалі більше дітей та підлітків отримують доступ до мережі. Діти, як найчутливіша до інновацій частина суспільства, активно адаптуються до цифрового середовища. Тому постають питання: чи використовують діти весь потенціал, який пропонує Інтернет? Чи розуміють, як Інтернет може допомогти реалізації їх здібностей, будуванню професійної кар’єри вже зараз? Чи знають про зворотний бік — Інтернет-ризики?
Ресурс дозволяє дізнатися про те, як отримати доступ до знань, знайти потрібну інформацію в мережі, а також критично оцінювати контент, створювати власні Інтернет-проекти, спілкуватися — і робити все це, дотримуючись простих правил безпеки.
Проект «Про Інтернет» спрямовано на підвищення навчальної компетентності учнів українських шкіл. Навчальна частина проекту складається з чотирьох навчальних модулів для школярів. На сайті також є розділ, призначений для вчителів, де можна знайти методичний посібник і практикум для проведення занять.
За допомогою інтерактивної гри «Подорож на Астерікс» діти зможуть закріпити отримані знання та навички.
Крім того, на сайті можна знайти бібліотеку з посиланнями на корисні ресурси для навчання та дозвілля.
Безпека дітей в Інтернеті вже довгий час є актуальною темою в багатьох країнах світу. В Україні це питання також набуває дедалі більшої актуальності. Вже зараз Google активно співпрацює з ІКТ-бізнесом і Міністерством освіти і науки України та залучає нових партнерів до цієї роботи.
Завдяки порталу «Про Інтернет» школярі отримають знання, завдяки яким зможуть безпечно користуватися Інтернетом та розкрити всі можливості, які він дарує.
Комп'ютер. Що не можна з ним робити?
Кожен, у кого є комп'ютер, повинен знати певні правила його експлуатації. Їх виконання позбавить від зайвих проблем та необхідності займатися ремонтом. Нижче ці правила перераховані в порядку важливості:
1) Усі підключення сполучних кабелів між пристроями (принтер, миша, клавіатура, модем і т.д.) і основним блоком комп'ютера виконуються в знеструмленому стані і без прикладання великих механічних зусиль. Якщо на роз'ємах є фіксатори (гвинти, затискачі), вони повинні бути використані. Це виключить пошкодження вхідних портів комп'ютера або зовнішніх пристроїв. Правда, пристрої, що мають порт USB, допускають "гаряче" підключення (без виключення живлення комп'ютера).
2), живлення від мережі на пристрої, що входять до складу комп'ютера, необхідно подавати через мережевий фільтр (не слід плутати з подовжувачем, на якому є багато гнізд для підключення). Це запобіжить пошкодження пристроїв від короткочасних високовольтних перешкод в мережі. Такі перешкоди можуть виникати через грозових розрядів поблизу пінії епектропередач. При цьому мережевий фільтр для комп'ютера не можна розташовувати поряд з сигнальними з'єднувальними кабелями. Випромінювані фільтром високочастотні перешкоди в стані порушити нормальну роботу зовнішніх пристроїв. Так, наприклад, принтер в цьому випадку може нестабільно працювати, друкуючи сміття у вигляді довільних знаків.
3) Перед включенням комп'ютера до мережі переконайтеся, що він знаходиться саме там, де ви хочете. Не можна переміщати настільний персональний комп'ютер у включеному стані - виняток становить мініатюрна модифікація комп'ютера з автономним живленням (ноутбук).
4) Небажано вимикати з мережі комп'ютер, якщо він не закінчив виконання програми. Ознакою цього є світіння індикаторів роботи вінчестера або дисковода. При такому відключенні може бути втрачено інформація, необхідна для роботи програми при наступному запуску.
5) При необхідності на деякий час відволіктися від роботи на комп'ютері - не слід його відключати з мережі. Найбільш шкідливими для комп'ютера є перехідні процеси, що відбуваються у вузлах схеми при його включенні. З цієї причини багато хто з досвідчених користувачів навіть на ніч відключають з мережі тільки монітор.
6) Після відключення комп'ютера повторне включення не можна виконувати раніше, ніж через 15 ... 30 с. Це дозволить завершитися перехідним процесам в джерелі харчування та інших пристроях.
7) Не рекомендується ставити на монітор або комп'ютер сторонні предмети, наприклад чашку каву чи пиво, а також приймати їжу поруч із клавіатурою. Попадання всередину крихт або липких речовин може призвести до пошкоджень пристроїв.
8) Не можна закривати вентиляційні отвори в корпусі монітора і центрального блоку комп'ютера. До всіх блоків повинен бути хороший доступ для циркуляції повітря.
9) Монітор треба встановлювати так, щоб на екран не потрапляли прямі сонячні промені або яскраве світло лампи. Це не тільки ускладнить читання інформації і приведе до швидкого стомлення очей, але і зажадає збільшення яскравості і контрастності роботи монітора, що знижує його термін служби.
10) Принтер не рекомендується ставити на системний блок, тому що при його роботі виникає шкідлива для деяких вузлів комп'ютера вібрація.
11) Телевізор і монітор не слід ставити поруч, тому що монітор дуже чутливий навіть до слабких зовнішнім магнітних полів. З цієї ж причини не можна ставити поряд з корпусом монітора потужні звукові колонки, не призначені для роботи з комп'ютером.
12) Періодично протирати екран монітора і корпусу входять до складу комп'ютера пристроїв від пилу найкраще м'якою тканиною, змоченою в слабкому (15%) розчині спирту. Чистий спирт або ацетон, а також інші розчинники, застосовувати не можна.